O mnie i mojej pracy

About

Z wykształcenia jestem inżynierem włókiennikiem - przez 12 lat pracowałam w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym, gdzie zajmowałam się opracowywaniem i wdrażaniem do produkcji tkanin technicznych specjalnego przeznaczenia (spadochrony, skokochrony, kamizelki kuloodporne).
Z tamtego okresu wyniosłam umiejętność obserwacji i analitycznego myślenia, potrzebę potwierdzenia zaistniałych zjawisk w sposób doświadczalny, jak również umiejętność łączenia ze sobą pozornie sprzecznych faktów.

Okazały się one dla mnie bezcenne, gdy samodzielnie, 15 lat temu, przeprowadziłam swoją pierwszą głodówkę leczniczą (12 dni). Dzięki niej wyleczyłam się z rozległego zapalenia stawów, kiedy to w najprostszych czynnościach - takich jak np. ukrojenie chleba - byłam uzależniona od innych.
Dwa lata później, stosując długą, 30 dniową głodówkę, wyleczyłam się z dużej, 7cm torbieli, unikając operacji, do której zostałam zakwalifikowana przez lekarzy w szpitalu CZMP.
Dziś, po 15 latach praktykowania różnych typów głodówek leczniczych (12-40 dni), po przeprowadzeniu przez nie dziesiątek osób, mam w tej dziedzinie duże doświadczenie, poparte wynikami badań laboratoryjnych.
I choć głodówka lecznicza kojarzy nam się z głównie z pojęciem "operacji bez skalpela", dla mnie osobiście jest to również potężny proces leczniczy w obszarze psychiki - pozwala przełamać wiele wewnętrznych barier, stereotypów, ucząc niezależności i wiary w siebie.
Stabilizuje emocjonalnie, wycisza, wzmacnia psychicznie.
Rozwijając intuicję, otwiera nas na wewnętrzną mądrość.

Od 10 lat zajmuję się również pracą z oddechem (ponad 1200 sesji z klientem).
Przez ten okres miałam przyjemność pracować niejednokrotnie z całymi rodzinami (zakres wieku 21-75 lat), co pozwoliło mi prześledzić, jak olbrzymi wpływ na to, jak odbieramy świat - mają nasze nieświadome przekonania, jakie przejęliśmy od naszych najbliższych i jak trudno je zmienić, gdy nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia.
Chcemy np. udanego związku - ale podświadomie uciekamy od niego, bo wierzymy, że zakończy się zdradą.
Chcemy osiągnąć sukces finansowy - ale nieświadomie blokujemy się przy każdej pojawiającej się możliwości, bo wierzymy, że sukces - to w konsekwencji same problemy i samotność.
Za każdym z tych programów - stoi nie uświadomiony lęk, bariera psychiczna, która, kontrolując nas z poziomu podświadomego, niszczy nasze życie.
W mojej dotychczasowej pracy dotykałam bardzo szerokiego zakresu tematów - od poczucia niskiej wartości, kłopotów z nauką, braku wiary w siebie, lęku przed życiem do odrzucenia własnej kobiecości, bulimii, powtarzających się nieudanych związków, konsekwencji wyjścia z domu, w którym były poważne problemy alkoholowe ....
Świadoma praca z oddechem, połączona z dużą uważnością, pozwala nam zagłębić się w sobie, dotrzeć do tych najbardziej pierwotnych lęków i przekonań, doprowadzając do ich uwolnienia.
Podczas cyklicznych, indywidualnych spotkań, uczymy się tego narzędzia pracy ze sobą, by móc w przyszłości pracować nim samodzielnie, już bez pomocy prowadzącego.
Wiem z własnego doświadczenia, że połączenie obu tych technik: głodówek leczniczych oraz pracy z oddechem, może dać olbrzymie efekty - nie tylko na poziomie ciała fizycznego, ale również przebudować całą osobowość człowieka, zmieniając jego życie na lepsze.

Przez kilka lat ćwiczyłam jogę, taj-chi, ukończyłam różne kursy w zakresie szeroko rozumianego zdrowia - czytając "cudze książki"
A tak naprawdę - najwięcej zrozumiałam, przebywając w przestrzeni własnej ciszy i doświadczając własnego ciała na głodówce, gdy chciałam być zdrowa, obserwując przyrodę, przeprowadzając własną pracę wewnętrzną przy pomocy oddechu.
Słowem - od momentu, gdy przestałam czytać "cudze książki" a zaczęłam czytać - "własną".
I tego uczę teraz innych.

Portait

Ukończyłam m. in.:

Marzenna Walisiak-Derska